تلفن: 02122466030 شماره همراه : 09128606030
info@kohanconex.com

 

کانتینر چیست :


کانتینر یک سازه مستکحم و ایمن است که با اسکلت فلزی ساخته می شود. این سازه ها در استانداردهای جهاتی تولید می شوند و در تمام دنیا برای بارگیری و انتقال اجناس و کالاهای متفاوت استفاده می شود. با پیشرفت تکنولوژی شاهد این هستیم که کاربری این محصول هم دستخوش تغییرات عمده ای شده و اگر قبلا کاربرد ان ها محدود به جابجایی چندین محصول خاص بود امروز ساختار آن ها به نحوی شده که تمام محصولات را می توان بدون هیچ مشکلی در مسافت های طولانی زمینی و دریایی جابجا کرد.

به طور کلی تغییراتی که در مفهوم گسترده و کاربردی کانتینر ایجاد شد جایگاه و موارد کاربرد این محصول را تحت شعاع قرار داد و باعث شده در حمل و نقل های دریایی و کشتیرانی بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.


کانتینر چند منظوره intermodal container چیست؟


کانتینر چند منظوره یا اینترمودال، به نوعی از کانتینر‌های مخصوص حمل‌ونقل کالا گفته می‌شود که قابلیت جابجایی مشترک در مسیرهای جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی را دارد. کانتینر چند منظوره، در سایت‌های مختلف با عنوان کانتینر چند وجهی یا کانتینر مختلط هم ترجمه شده است.

سایز و طراحی این کانتینرها بر اساس استاندارهای خاصی صورت گرفته است. سایز استاندارد این کانتینرها باعث می‌شود در مسیرهایی که نیاز است بار از راه‌های مختلفی به مقصد منتقل شود، امکان جابجایی وجود داشته باشند.

نکته قابل توجه در مورد کانتینر اینترمدال یا چند منظوره این است که سیستم حمل‌ونقل را از تخلیه و بارگیری‌های چندباره در مسیر بی‌نیاز می‌کند. تصور کنید یک بار قرار است بخشی از مسیر را از طریق ریلی و بخش دیگری را از طریق دریایی جابجا شود.

پرواضح است که انتقال مسیر، نیاز به تخلیه و بارگیری مجدد دارد. این مساله‌ می‌تواند بسیار وقت‌گیر، هزینه‌بر، پر زحمت و احتمالا آسیب زننده به محموله بار باشد. در حالی که وقتی بار داخل یک کانتینر قرار داده شود، بدون تخلیه و بارگیری مجدد، می‌توان کانتینر را به راحتی از سیستم ریلی به کشتی منتقل نمود.

 

برای اطلاع از قیمت کانتینر و یا خرید کانتینر  با کارشناسان کانکس کهن در ارتباط باشید :
www.kohanconex.com
02122466030
09128606030

به اشتراک گذاری