تلفن: 02122466030 شماره همراه : 09128606030
info@kohanconex.com

 

 

تفاوت‌ کانتینر با کانکس :


کانتینر و کانکس تقریبا روش ساخت مشابهی دارند ولی از طرفی دو چیز کاملا متفاوت هستند. به دلیل اینکه این دو سازه اغلب به جای هم اشتباه گرفته می ‌شوند لازم دانستیم در این بخش به شرح تفاوت این دو بپردازیم. فضای داخلی کانکس به گونه ‌ای طراحی می ‌شود تا مناسب استفاده انسان باشد در حالیکه کانتینر جهت حمل محصول و کالا تولید می‌ شود. کانکس می ‌تواند در طرح ‌ها سایزها و ابعاد مختلف ساخته شود، این در حالی ‌است که ابعاد کانتینر طبق اصول جهانی ثابت هستند.

بدنه کانتینر فقط از یک لایه ورق فولادی گالوانیزه ساخته می ‌شود. در حالیکه در ساخت کانکس از انواع متریال مختلف و چند لایه برای بدنه بهره می‌ گیرند و فضای داخلی را از انواع دیوار پوش طراحی می ‌کنند. از آنجایی که کانتینر به جهت حمل کالاها در نظر گرفته می‌ شود، بنابراین فاقد هر گونه پنجره و درب ورودی است. کانکس می‌ تواند شبیه به یک منزل مسکونی با درب و پنجره به جهت زندگی در آن ساخته شود.

قرارگیری ساختمان در اماکن عمومی به ظاهر آن مکان صدمه می ‌زند ولی کانکس به دلیل داشتن ظاهری شبیه به خانه و دارا بودن نورپردازی به زیبایی جایی که در آن قرار می‌ گیرد کمک می‌ کند. معمولا کانتینر فاقد سیستم تهویه و خنک کننده است ولی کانکس علاوه بر داشتن سیستم تهویه مطبوع دارای سرویس بهداشتی، اتاق خواب و آشپزخانه نیز هست.


نکات مهمی که باید در حمل و نقل کانتینرها در نظر بگیرید :

 


زمانی که در پی حمل و نقل کانتینرها هستید، باید بدانید که بخشی از این حمل‌ونقل در جاده‌ها صورت می‌گیرد. اگر می‌خواهید کیفیت کالا در کانتینر حفظ شود و یک جابجایی مطمئن داشته باشید، خوب است تا به این نکات توجه داشته باشید:

انتخاب کانتینر مناسب: بهتراست قبل از حمل و نقل کانتینرها بدانید که در صنعت کاربری سازی اتاق کامیون به‌طور تخصصی تولید می‌شود. این کانتینرها انواع مختلفی دارند که برای لبنیات و مواد پروتئینی، مواد شیمیایی، لوازم و ابزار صنعتی و غیره به‌طور تخصصی در صنعت کاربری سازی تولید می‌شوند.


انتخاب وسیله نقلیه مناسب برای حمل کانتینر: پس‌ازاینکه کانتینر موردنظر خود را انتخاب کردید، مهم‌ترین موضوع در حمل و نقل کانتینرها انتخاب وسیله نقلیه مناسب برای حمل آن کانتینر محسوب می‌شود. شاسی کانتینر وسیله‌ای است که معمولاً برای حمل‌ونقل کانتینر از طریق جاده استفاده می‌شود. این وسیله دارای وزن سبک‌تر، ساختار ساده و مهم‌تر از همه گزینه‌ای برای تحمل وزن کانتینر محسوب می‌شود. این نوع وسیله نقلیه معمولاً در محوطه‌های حمل بار، پایانه‌ها یا راه‌آهن یافت می‌شود.


بسته بندی بار در کانتینر: اگر می‌خواهید از سلامت بار موجود در کاربری خود از ابتدا تا انتهای مسیر اطمینان داشته باشید، باید تمام نکات مهم را رعایت کنید. در این میان بسته‌بندی کالا در کانتینر نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.


بارگیری و تخلیه کانتینرها: موفقیت در حمل و نقل کانتینرها تنها به یک مرحله بستگی ندارد، بلکه مجموعه‌ی زنجیره‌واری از کارها باعث حمل بار موفقیت‌آمیز خواهد شد. بارگیری و تخلیه کانتینرها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

برای اطلاع از قیمت کانتینر و یا خرید کانتینر  با کارشناسان کانکس کهن در ارتباط باشید :
www.kohanconex.com
02122466030
09128606030

به اشتراک گذاری